مطالعات مهندسی ارزش پرده آبند سد کارون 4

  در ابتدای جلسه مهندس رنجبران مجری طرح کارون 4، در مورد ضرورت بکارگیری مهندسی ارزش در پروژه‌ها و قراردادها توضیح مختصری ارائه کردند، بعد از آن توضیحی در مورد مشخصات فنی کارون 4 بیان گردید. کاهش میزان سیمان مصرفی در بتن بدنه اصلی سد از 230 کیلو‌گرم به 165 کیلو‌گرم یکی از دستاوردهای تیم مهندسی ارزش در این پروژه بود.

  سپس مهندس جلال‌زاده گزارشی در مورد سابقه مهندسی ارزش در اروپا، آمریکا و ... و ضرورت انجام مهندسی ارزش در حل مشکلات ارائه نمودند.

  در ادامه اعضای تیم مهندسی ارزش با بررسی سابقه بکارگیری مهندسی ارزش در سد‌های داخل کشور و مرور تجربه در پروژه‌های دو سد "گاوشان" و "مارون"یه معرفی پروژه پرده آب بند سد کارون 4 پرداختند و علل انتخاب این پروژه برای مطالعه مهندسی ارزش که 1- هزینه بالا 2- عدم قطعیت 3- رضایت کارفرما ؛ بود مورد بررسی قرار گرفت.

  از نتایج اصلی مطالعات می توان به مورد زیر اشاره نمود:

  ابتدا هزینه کل طرح 83 میلیارد تومان برآورد شده‌بود. با توجه به تغییراتی که در پرده آب بند و پرده زهکش و همچنین تغییر جای گالری بوجود آمد در کل مجموعا 16.1 میلیارد تومان یعنی 19% در هزینه صرفه‌جویی شد.دفعات مشاهده: 4810 بار   |   دفعات چاپ: 1152 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 160 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن مهندسی ارزش ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Society of iranian value engineering

Designed & Developed by : Yektaweb